17 czerwca 2024
AktualnościKryminalne

Kradzież rozbójnicza na placu targowym – zatrzymano dwóch mężczyzn

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej zatrzymali 31-letniego mieszkańca Tarnowa i 34- letniego obywatela Słowacji, którzy dokonali kradzieży rozbójniczej na terenie targu w Szczucinie. Mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 W minioną sobotę dyżurny dąbrowskiej jednostki Policji otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży rozbójniczej, która miała miejsce na terenie placu targowego w Szczucinie. Jak ustalili funkcjonariusze skierowani na miejsce, dwóch mężczyzn ukradło saszetkę, która znajdowała się w samochodzie należącym do mieszkańca powiatu mieleckiego. Łupem złodziei padły nie tylko dokumenty, ale także pieniądze w kwocie 14.600 zł oraz 700 dolarów. Kiedy właściciel saszetki chciał zatrzymać sprawców kradzieży, mężczyźni wskoczywszy do własnego auta potrącili go, a następnie uciekli. Kryminalni dąbrowskiej jednostki natychmiast rozpoczęli ustalanie tożsamości podejrzewanych. Tego samego dnia, po godz. 20. zatrzymali w Tarnowie 31-letniego tarnowianina oraz 34-letniego obywatela Słowacji, którzy wspólnie dokonali kradzieży rozbójniczej. Natomiast we wtorek sąd na wniosek prokuratury tymczasowo aresztował podejrzanych na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.