25 kwietnia 2024
AktualnościKryminalne

Luszowice: Kompletnie pijana wjechała w ogrodzenie. Jechała odebrać dziecko ze szkoły

Dąbrowscy policjanci zatrzymali 38-letnią kierującą Volkswagenem Passatem, która mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie wjechała w ogrodzenie prywatnej posesji.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godz. 13.30 w miejscowości Luszowice. Jak ustalono, 38-letnia kobieta godzinę wcześniej wyjechała z miejsca zamieszkania. Wsiadła za kierownicę auta swojego męża i chciała jechać odebrać dziecko ze szkoły. Na drodze dojazdowej jednej z posesji straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w metalowe ogrodzenie prywatnego terenu. Czujny świadek zdarzenia wyciągnął kobiecie kluczyki ze stacyjki pojazdu i zaalarmował służby.

Na miejsce skierowani zostali policjanci z Referatu Ruchu Drogowego dąbrowskiej jednostki Policji oraz karetka pogotowia. Od kierującej Volkswagenem wyraźnie wyczuwalna była woń alkoholu. Została poddana badaniu stanu trzeźwości, które wykazało, że miała w organizmie blisko 3 promile alkoholu. 38-latka nie odniosła poważnych obrażeń. Kobieta wkrótce usłyszy zarzut prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości, za co grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.