15 lipca 2024
Aktualności

Maluch+ w Ryglicach i Skrzyszowie

Program „Maluch+” wspiera rozwój instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 – żłobków, klubów dziecięcych i dziennych opiekunów. Wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz podpisał umowy w ramach programu z burmistrzem Ryglic Pawłem Augustynem oraz wójtem gminy Skrzyszów Marcinem Kiwiorem.

 

– Zadaniem programu „Maluch+”  jest zapewnienie miejsca w żłobkach i innych placówkach dla dzieci do trzeciego roku życia. Rząd Zjednoczonej Prawicy wspiera rodziców w wychowaniu dzieci m.in. tym właśnie programem, ale i sztandarowym „500+”, który już od stycznia zmieni się w „800+”. To wszystko po to, aby polskie rodziny mogły się rozwijać – mówi wicewojewoda Ryszard Pagacz.

 

Ryglice prawie 1,3 mln zł

– W Ryglicach dzięki środkom z rządowego programu „Maluch+” powstanie żłobek o powierzchni 282 metrów kwadratowych. Zaadaptowany zostanie budynek przedszkola, który przyjmie 32 dzieci do lat trzech. W ramach inwestycji zostanie m.in. wykonana i wymieniona instalacja oraz zamontowany dźwig platformowy dla osób niepełnosprawnych i wiatrołap. Na zewnątrz natomiast powstanie zielony ogród. Z programu „Maluch+” przeznaczymy na ten cel prawie 2,3 mln zł – mówi wicewojewoda Ryszard Pagacz.

 

Skrzyszów zwiększy liczbę miejsc w żłobku

Gmina Skrzyszów otrzyma natomiast w ramach programu „Maluch+” 2022-2029 ponad 244 tys. zł. Środki te pozwolą na zwiększenie liczby miejsc w istniejącej już placówce.

– Wykonana zostanie przebudowa budynku polegająca m.in. na zmianie sposobu użytkowania pomieszczenia magazynowego, która będzie nową salą zabaw. Żłobek zostanie także odpowiednio doposażony. Co istotne, prace dotyczące realizacji tego zadania mają zakończyć się jeszcze w tym roku – mówi wicewojewoda Ryszard Pagacz.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.