28 maja 2024
Aktualności

MCM: Krótkie terminy w Poradni Pulmonologicznej

Schorzenia układu oddechowego to najczęściej pojawiające się stany chorobowe. Problemy tego typu są diagnozowane i leczone między innymi w Poradni Pulmonologicznej Mościckiego Centrum Medycznego. Placówka może się pochwalić dużą dostępnością i krótkimi terminami oczekiwania na wizytę.

Do najczęściej występujących objawów chorób układu oddechowego zaliczyć możemy katar i kaszel. Ponadto pojawiają się ból gardła i charakterystyczna chrypka. Jeśli takie objawy utrzymują się dłużej niż trzy dni, warto skorzystać z pomocy lekarskiej. Nie powinno się także lekceważyć duszności, mogących być objawem astmy lub rozedmy płuc. 

Liczba pacjentów borykających się z niewydolnością oddechową rośnie w zatrważającym tempie. Wielu z nich potrzebuje pomocy specjalistów. Jak pokazuje ostatnie zestawienie dostępności świadczeń, Poradnia Pulmonologiczna Mościckiego Centrum Medycznego znajduje się w ścisłej czołówce świadczeniodawców. Oznacza to najkrótszy czas oczekiwania na poradę lekarza specjalisty. W praktyce wizyta jest dostępna w ciągu kilku dni od rejestracji. Świadczenia są bezpłatne dla pacjentów. Na mocy podpisanego kontraktu finansuje je Narodowy Fundusz Zdrowia. Do Poradni Pulmonologicznej potrzebnie jest skierowanie, wystawione przez lekarza POZ. Rejestracja dostępna jest pod numerem 14 688 05 50.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.