13 lipca 2024
Aktualności

Minister Ścigaj w Urzędzie Gminy Tarnów

Odpowiedzialna za sprawy społeczne minister Agnieszka Ścigaj gościła w Urzędzie Gminy Tarnów. W rozmowie z wójtem Grzegorzem Koziołem poruszone zostały tematy związane z obszarem jej kompetencji w rządzie – integracją i opieką społeczną oraz wsparciem osób zagrożonych wykluczeniem, w tym pomocą osobom niepełnosprawnym. –To bardzo ważne spotkanie i duży prestiż, że członek Rady Ministrów odwiedza nasz urząd. Owocem tej rozmowy będą bez wątpienia rozmaite projekty i sposoby pomocy tym, którzy jej potrzebują. To niezwykle istotne zadania, które realizujemy w naszym samorządzie – mówi wójt Grzegorz Kozioł.

Podczas spotkania minister Agnieszka Ścigaj zapoznała się z rozwiązaniami społecznymi i rodzajami pomocy realizowanymi na terenie gminy Tarnów, zaprezentowała ponadto możliwości skorzystania z dodatkowych form wsparcia oferowanych przez rząd. Tematami rozmowy była m.in. integracja społeczna i działania realizowane w tym zakresie, jak również możliwości i sposoby ich realizacji.

Poruszona została także kwestia wojny zza naszą wschodnią granicą oraz wsparcie dla obywateli Ukrainy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.