28 lutego 2024
Aktualności

Motocykle poświęcone

Ksiądz Damian Migacz, diecezjalny duszpasterz kierowców poświęcił jednoślady niedawno zakupione przez Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie. Wizyta duszpasterza była związana z dniem świętego Krzysztofa – patrona kierowców.

 

Honda CB 125F, Kawasaki Z 400 i Romet Pony uzupełniły egzaminacyjne jednoślady, którymi dysponuje tarnowski MORD. To bezpieczne pojazdy, wyposażone w nowoczesne systemy, m.in. wspomagające hamowanie.

Ksiądz Damian Migacz, mocno zaangażowany w promowanie bezpieczeństwa na drogach, poświęcając je, podkreślił, że chrześcijańskim obowiązkiem jest rozważne zachowanie się w ruchu drogowym, a także troska o wszystkich jego uczestników.

Sławomir Turek, zastępca dyrektora Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnowie, zaznaczył, że decyzja o zakupie nowych jednośladów była podyktowana przede wszystkim troską o bezpieczeństwo zdających, zwłaszcza w kontekście systematycznie rosnącej liczby chętnych, którzy chcą zdobyć uprawnienia do kierowania motocyklami i motorowerami.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.