25 lutego 2024
Aktualności

MPGK: Zmiana terminów odbioru odpadów

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Tarnowie przypomina o zmianie harmonogramów odbioru odpadów od mieszkańców i firm. Mieszkańcy dostali harmonogramy w grudniu, a w styczniu spółka jako jedyna odbiera śmieci w Tarnowie. Zmieniły się też daty wywozu odpadów wielkogabarytowych, a do mieszkańców sukcesywnie dostarczane są nowe pojemniki na śmieci, oznaczone logo MPGK.

W styczniu 2017 Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej jako jedyne odbiera śmieci w Tarnowie. Do rozpisanego przetargu nie przystąpiła żadna z zajmujących się tym dotąd prywatnych firm, dlatego wywozem i zagospodarowywaniem odpadów zajmuje się tylko miejska spółka.

– Odbieramy odpady zgodnie z harmonogramami, dostarczonymi mieszkańcom w grudniu 2016 roku – mówi Mariusz Burnóg, prezes zarządu MPGK i dodaje, że z powodu zmian zorganizowano dodatkowy dyżur telefoniczny dla mieszkańców, którzy mogą mieć pytania w tej sprawie.

Jak wyjaśnia magistrat, zmiana operatora przebiega bez większych kłopotów. Dyspozytornia przyjmuje dziennie do kilku zgłoszeń o sposobie wykonywania usługi odbioru odpadów, a wszelkie wątpliwości są wyjaśniane na bieżąco.

Numery telefonów, pod którymi można się przez całą dobę kontaktować z MPGK to: 14 621 39 16 i 510 045 383. Można też wysłać mail na adres: mpgk@mpgk.tarnow.pl

Harmonogramy dla mieszkańców:
http://www.mpgk.tarnow.pl/web_fx/index.php?id=208&id2=134

Harmonogramy dla firm:
http://www.mpgk.tarnow.pl/web_fx/index.php?id=187&id2=134

Harmonogramy wywozu odpadów wielkogabarytowych dla posesji wielolokalowych:
http://www.mpgk.tarnow.pl/web_fx/index.php?id=192&id2=134

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.