17 kwietnia 2024
AktualnościKultura

Najlepsze atrakcje święta Tarnowa – co warto zobaczyć i zrobić?

W przyszłym tygodniu rozpocznie się wielkie święto Tarnowa i jego mieszkańców! Zdearzenia, bo to o nich mowa, zainauguruje Jarmark Galicyjski na rynku. Impreza będzie trwać od piątku, 23 czerwca i zakończy się w niedzielę, 25 czerwca, pokazem plenerowym spektaklu „Apetyt na czereśnie” w Ogrodzie Sensorycznym.

Przez trzy dni w Tarnowie będzie głośno, tłoczno i wesoło. W piątkowe popołudnie na Wałowej pojawią się foodtrucki, a w Amfiteatrze rozdane zostaną Nagrody Miasta Tarnowa. Będzie też wernisaż wystawy w teatrze, Performance Teatru Plastycznego i wspomniany Jarmark Galicyjski.

Sobota od rana przepełniona będzie atrakcjami. O godzinie 10. ruszy piknik rodzinny oraz turniej szachowy. Będzie też można uczestniczyć w aż czterech koncertach, zobaczyć dwa filmy w plenerze („Kung Fu Panda” i „W głowie się nie mieści”) oraz uczestniczyć w Intronizacji Króla Kurkowego. Ponownie pojawią się też foodtrucki i Jarmark Galicyjski.

Niedziela to kolejny dzień z koncertami, kiermaszem i ulicznym jedzeniem. W BWA chętni zostaną także oprowadzeni po wystawie „Zimne Spojrzenie. Ostatnie zdjęcia rodzin żydowskich z getta w Tarnowie”. Po południu na placu Rybnym i Rynku odbędzie się dzień integracji osób pełnosprawnych z osobami z niepełnosprawnością, czyli Dobrodzień. O 20. Zdearzenia zakończy spektakl plenerowy „Apetyt na czereśnie”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.