25 lutego 2024
AktualnościKryminalne

Niebezpieczny weekend na drogach regionu [ZDJĘCIA]

Trzy wypadki drogowe, w których aż 5 osób zostało rannych, zablokowana na kilka godzin autostrada A4 w kierunku Krakowa po zderzeniu z łosiem, 42 kolizje drogowe oraz 13 nietrzeźwych kierujących. Tak w skrócie przedstawia się weekend na drogach w Tarnowie i regionie tarnowskim.

Już w piątek (24.11.) w godzinach popołudniowych policjanci tarnowskiego ruchu drogowego pracowali przy dwóch zdarzenia drogowych w Tarnowie i Lisiej Górze. 

W Tarnowie na rondzie ul. Klikowskiej, Szkotnik i Słowackiego 33-letni kierowca BMW z powiatu dąbrowskiego, potrącił na przejściu dla pieszych tarnowianina, również 33-latka, który przewrócił się i z urazem głowy trafił do tarnowskiego szpitala. Natomiast w Lisiej Górze 61-latek z powiatu tarnowskiego z niewyjaśnionych do tej pory przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia czołowego z prawidłowo jadącą 32-latka z powiatu dąbrowskiego, która w wyniku zderzenia doznała urazu ręki. 

Trzecie groźnie wyglądające zdarzenie miało miejsce w sobotę (25.11.) o godzinie 18, na autostradzie A4 w kierunku Krakowa. Dyżurny CPR-u skierował na miejsce służby ratunkowe. Na jej 477 kilometr udali ratownicy pogotowia ratunkowego, straży pożarnej oraz tarnowscy policjanci. Medycy podjęli decyzję, aby na miejsce skierować LPR, ponieważ obrażenia 12-letniego chłopca były bardzo groźne. Ruch na autostradzie w kierunku Krakowa zastał wstrzymany na kilkadziesiąt minut. A w chwili lądowania helikoptera również wstrzymano ruch w kierunku Rzeszowa. Policjanci pracujący na miejscu ustali, że kierowca osobowego Renault, 38-letnia mieszkanka Brzeska uderzyła w znajdującego się na jej pasie ruchu łosia. Ciężkie zwierzę spowodowało duże zniszczenia jej samochodu, a przede wszystkim raniło znajdujące się w środku trzy osoby, w tym 12-letniego chłopca. Dziecko zostało zabrane przez śmigłowiec LPR-u do krakowskiego szpitala. Lekarze określają jego stan jako nie zagrażający życiu, tak jak i kobiet, które trafiły do szpitala w Brzesku. Pełny, swobodny ruch na autostradzie w kierunku Krakowa został przywrócony dopiero po godzinie 20. Należy jeszcze dodać, że w tym samym miejscu miała miejsce kolizja drogowa. Na leżącego łosia najechał kierowca osobówki, który również jechał w kierunku Krakowa. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.