21 lutego 2024
Aktualności

Niedomice: Spotkanie z medalistką Olimpiady

Uczniowie Zespołu Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków i Gimnazjum Publicznego im. Polskich Olimpijczyków w Niedomicach gościli dziś tegoroczną brązową medalistkę Olimpiady w Rio Marię Springwald.

Po przywitaniu przez dyrektor Katarzynę Smolik i złożeniu gratulacji polska olimpijka zaznajomiła zebranych z dyscypliną sportu jaką jest wioślarstwo (czwórka podwójna kobiet), a następnie podzieliła się  wrażeniami z pobytu w Rio, prezentując pamiątkowe zdjęcia.

Słuchacze (uczniowie szkoły, jak również rodzice) mieli możliwość zapoznać się bliżej z dotychczasowymi sukcesami wioślarki. Uczniowie także zadawali pytania dotyczące nie tylko sportowego, ale również prywatnego życia gościa. Olimpijka odpowiedziała na wszystkie zarówno poważne jak i te żartobliwe oraz rozdała autografy. Zademonstrowała również ćwiczenia na ergometrze wioślarskim oraz wiele innych usprawniających mięśnie rąk i nóg.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.