19 czerwca 2024
AktualnościKryminalne

Noga z gazu! Jutro wzmożone kontrole

Jutro na drogach całej Polski będą wzmożone kontrole policjantów ruchu drogowe w ramach dnia bez wypadków śmiertelnych. Kierowcy muszą się liczyć z kontrolami prędkości, która w dalszym ciągu jest główną przyczyną wypadków śmiertelnych na drogach w Polsce.

Dni bezpieczeństwa ruchu drogowego, które trwają od 16 września to inicjatywa mająca poprawić bezpieczeństwo na drogach nie tylko w Polsce, ale i całej Europie prowadzona pod nazwą Roadpol Safety Days, czyli popularny „Edward”. Tarnowska Policja włączyła się w tą akcję i jutro (21.09), będą prowadzone wzmożone kontrole prędkości na drogach w Tarnowie oraz regionie tarnowskim, która niestety w dalszym ciąga jest główną przyczyną wypadków ze skutkiem śmiertelnym. Dodatkowo policjanci zwrócą uwagę na bezpieczeństwo kierowców i pasażerów czyli obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa, a także właściwego korzystania z telefonów komórkowych.

W tym roku na węźle autostradowym Tarnów-Centrum policjanci wraz z Fundacja Prodriver z Tarnowa, przeprowadzą profilaktykę związaną z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Każdy będzie mógł zobaczyć, jak zachowuje się samochód i siedzący w nim pasażerowie podczas wypadku drogowego, a także doświadczyć reakcji kierowcy i jego postrzegania po 12-godzinnym prowadzeniu samochodu. Jak reaguje i co widzi osoba wsiadająca za kierownicę po alkoholu.

Roadpol Safety Days to działania Policji ruchu drogowego oraz innych podmiotów z obszaru bezpieczeństwa ruchu drogowego, ukierunkowane na dążenie do założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. Kluczem do osiągnięcia poprawy bezpieczeństwa na drogach w dużej mierze jest zmiana zachowań ich użytkowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.