29 lutego 2024
Aktualności

Nowy wóz bojowy dla OSP Borzęcin Dolny

Jednostka OSP w Borzęcinie Dolnym ma powody do radości. Za kilka miesięcy do strażnicy trafi nowy średni wóz bojowy, który zostanie zakupiony przy udziale środków budżetu gminy i Unii Europejskiej.

To kolejne, po zakupie wysokowydajnej pompy powodziowej, działanie zmierzające do zwiększenia potencjału tej wyróżniającej się w gminie Borzęcin jednostki. Warto przypomnieć, że na realizację czeka również przebudowa remizy, na którą gmina Borzęcin opracowała projekt i uzyskała stosowne pozwolenie budowlane. Projekt ten zostanie zgłoszony do dofinansowania ze środków UE w ramach planowanych w 2017 roku naborów, a prace związane z przebudową ruszą wiosną 2018 roku.

Kilka dni temu, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego ogłosił wyniki przetargu na dostawę samochodów dla małopolskich jednostek OSP. Przedmiotem zamówienia jest dostawa 34 średnich samochodów ratowniczo–gaśniczych w ramach projektu pn. „Bezpieczna Małopolska – samochody strażackie”.

W przetargu udział wzięło sześć firm. Za najkorzystniejszą uznano ofertę firmy PS BOCAR z Korwinowa, która zrealizuje zadanie za kwotę 23 milionów 160 tysięcy złotych.

Do strażaków trafi średni samochód ratowniczo – gaśniczy na podwoziu Volvo FLD3C/FL wyposażony w zbiornik wody 3000 litrów i autopompę Johstadt/To 3000.

Koszt zakupu samochodu dla OSP Borzęcin Dolny zamknie się kwotą 730 tysięcy 684 złote, z czego 315 tysięcy 874 złote stanowić będzie dotacja ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.