28 lutego 2024
Aktualności

Olali Tarnów dla Sędziszowa Małopolskiego

Co najmniej kilkaset nowych miejsc pracy dla regionu podkarpackiego oraz współpraca pomiędzy szkołami średnimi m.in. w powiecie dębickim a wiodącym europejskim producentem uszczelek gumowych dla przemysłu motoryzacyjnego. To tylko niektóre ze spodziewanych efektów uruchomienia w Sędziszowie Małopolskim fabryki SaarGummi – pierwszego najemcy, który zawarł umowę z inwestorem DL Invest Group na wynajem kilkudziesięciu tysięcy metrów kwadratowych powierzchni magazynowo-biurowych w DL Invest Park Sędziszów Małopolski.

Zastawiacie się dlaczego o tym piszemy? W 2014 roku w szczycie kampanii prezydenckiej Romana Ciepieli mamiono opinię publiczną w Tarnowie piękną perspektywą potężnej inwestycji, setek miejsc pracy. Informowano wówczas, że przedstawiono pięć propozycji lokalizacji dla firmy SaarGummi. Podpisano nawet list intencyjny w sprawie uruchomienia w Tarnowie nowego zakładu produkcyjnego. Wmawiano nam, że planowane nakłady ze strony inwestora  w Tarnowie mają wynieść około 55 mln zł. Zakład zajmie halę produkcyjną z zapleczem biurowym oraz socjalnym o powierzchni produkcyjnej 7 600 m2 oraz całkowitej 8 500 m2. Po osiągnięciu pełnej wydajności zakład będzie zatrudniał ponad sześciuset pracowników. Był to zarazem jeden z elementów kampanii wyborczej obecnego prezydenta Romana Ciepiela, który wówczas jako wicemarszałek małopolski, ,,nie wiadomo” po co, uczestniczył w rozmowach z inwestorem. Większość tego w co zamiesza się prezydent Ciepiela kończy się figą z makiem, tak było i tym razem.

Dziś okazuje się, że inwestor, który był elementem tarnowskiej propagandy, jednak zainwestuje, ale nie w Tarnowie, a w Sędziszowie Małopolskim na Podkarpaciu. Wybuduje tam nowoczesny kompleks magazynowo-produkcyjny, który do użytku zostanie oddany na przełomie trzeciego i czwartego kwartału przyszłego roku. Inwestycję zlokalizowano tuż obok węzła autostrady A4, w odległości 10 minut jazdy samochodem od węzła na trasie DK94. Teren położony jest w pobliżu Dębicy, do której dojazd zajmuje mniej niż 20 min oraz Rzeszowa, od którego Park dzieli około 25-minutowa podróż samochodem. Obiekt dedykowany dla firmy SaarGummi powstaje w ramach pierwszego etapu całego projektu.  22 września miało miejsce uroczyste podpisanie i złożenie aktu erekcyjnego oraz wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę DL Invest Park Sędziszów Małopolski.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.