30 maja 2024
Aktualności

Park Strzelecki: Plac zabaw na Dzień Dziecka

Trwają prace przy przebudowie ogródka jordanowskiego w Parku Strzeleckim. Po zakończeniu prac będzie to zupełnie nowy plac zabaw, atrakcyjny dla dzieci i przyjazny dla rodziców. Otwarcie planowane jest na Dzień Dziecka.

Wszystkie przeznaczone do zabawy urządzenia będą nowe, pojawią się przy nich również tak zwane strefy bezpieczeństwa, czyli specjalna, bezpieczna, wygodna i kolorowa nawierzchnia. Część z zabawek, które staną w ogródku jordanowskim, wybrały dzieci. Plac będzie miał nową nawierzchnię i nowe alejki wyłożone kostką oraz dwie nowe piaskownice. Wybudowane zostanie również boisko do gry w bule.

Projekt przewiduje też podział placu zabaw na trzy strefy dla dzieci w różnym wieku, tak, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Większość urządzeń do zabawy, które zostały zdemontowane i zabrane z ogródka jordanowskiego, może nadal służyć dzieciom, dlatego po ich odświeżeniu trafią na inne place zabaw w mieście. W ramach prowadzonej właśnie rewitalizacji Parku Strzeleckiego remont przejdzie ogrodzenie placu zabaw, a nad wejściem pojawi się napis, który kiedyś już widniał nad bramą „Ogród jordanowski”. Nie zabraknie miejsca również dla dorosłych.

Przy nowym placu zabaw ustawionych zostanie więcej ławek, będzie można też wypoczywać na hamakach i leżakach i korzystać z urządzeń plenerowej siłowni, które w dalszym ciągu będą służyły odwiedzającym park. Ze względów bezpieczeństwa i z uwagi na bardzo szeroki zakres oraz charakter prowadzonych prac ogródek jordanowski jest zamknięty i niedostępny dla użytkowników. Koszt przebudowy wyniesie około 1,8 miliona złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.