30 kwietnia 2024
Aktualności

Pierwsze zwycięstwo siatkarek Grupy Azoty PWSZ Jedynka Tarnów

Długo kazały czekać tarnowskim kibicom siatkarki Grupy Azoty PWSZ Jedynka Tarnów. ,,Żyrafy” pokonały AZS Politechnikę Śląską Gliwice 3:2. Debiut nowego trenera tarnowianek Łukasza Marciniaka należy zatem uznać za udany.

Tarnowianki do Gliwic wybrały się na mecz po rewolucji na ławce trenerskiej. Po dziewięciu rozegranych spotkaniach siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów zamykały tabelę I ligi kobiet. Do tej pory zespół zdołał zdobyć tylko punkt i wygrać siedem setów. Konsekwencją tak słabych wyników było zwolnienie Michała Betlei.

Z kolei gliwiczanki od początku sezonu balansują na granicy 8-9 miejsca, a cel minimum to gra w play-off. Jak podkreślają w Gliwicach, miejsce w ligowej tabeli jest zdecydowanie zbyt niskie jak na umiejętności poszczególnych zawodniczek. Dlatego wczorajszy mecz był wielką niewiadomą.

Już pierwszy set wskazywał, że tarnowianki przyjechały do Gliwic z dużą wolą zwycięstwa. ,,Żyrafy” zdecydowanie wygrały pierwszą partię różnicą 6 punktów. Drugi set należał jednak do gospodyń sobotniego meczu, które pewnie pokonały rywalki 25:22. W kolejnej partii skutecznie odgryzły się siatkarki z miasta nad rzeką Białą wychodząc w całym meczu na prowadzenie 2:1. W czwartej odsłonie sobotniego spotkania kibice zgromadzeni w Ośrodku Sportu Politechniki Śląskiej oglądali bardzo zacięty pojedynek. Set ostatecznie na przewagi wygrały gospodynie i o końcowym rezultacie musiał zadecydować tie-breake. W ostatniej osłonie meczu lepsze okazały się tarnowianki, które odniosły pierwsze zwycięstwo w sezonie.

AZS Pol. Śląskiej Gliwice – grupa Azoty PWSZ Tarnów 2:3 (19:25, 25:22, 20:25, 27:25, 13:15).