27 kwietnia 2024
Aktualności

PIŁKA NOŻNA: ,,Słonie” lepsze od Stali

Efektowne zwycięstwo w Mielcu odnieśli piłkarze Bruk-Betu Termaliki Nieciecza. Pokonali Stal 3:0. To ich pierwsza wiosenna wygrana. Strzelanie „Słonie” rozpoczęły w pierwszej połowie.

W 32. min po faulu na Marcinie Grabowskim, arbiter podyktował rzut karny. Na bramkę zamienił go Piotr Wlazło. W 57. minucie po dośrodkowaniu Marcina Wasielewskiego piłka trafiła do Vladislavsa Gutkovskisa, który z najbliższej odległości skierował ją do siatki. Wynik meczu w  64. minucie ustalił „Gutek”, który pokonując Primela ponownie wpisał się na listę strzelców. Tym razem stało się to po podaniu Romana Gergela. Niedzielna wygrana, to pierwsza victoria nad Stalą w historii.

Mariusz Lewandowski (trener Bruk-Bet Termaliki): Chciałbym  złożyć wszystkim Paniom najserdeczniejsze życzenia oraz naszemu Panu prezesowi z okazji urodzin. Jeżeli chodzi o mecz, to przez pierwsze 20 minut mieliśmy kłopoty. Byliśmy za mało agresywni. Nie mogliśmy wyjść ze  swojej połowy. Przetrwaliśmy to, wprowadziliśmy pewne korekty. Po pierwszej bramce z zespołu zeszło ciśnienie. Zaczęliśmy grać, to co sobie założyliśmy. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wygranej.

Dariusz Marzec (trener Stali Mielec): Nie  takie inauguracji na własnym stadionie się spodziewaliśmy. Mecz zaczął się dla nas dobrze. Kontrolowaliśmy spotkanie, prowadziliśmy spotkanie. Po pierwszej straconej bramce, graliśmy dalej. Kolejne gole straciliśmy w  kuriozalny sposób, po naszych stratach. Walczyliśmy do końca. Chciałbym  podziękować kibicom za wsparcie.

Stal Mielec – BrukBet Termalica Nieciecza  0:3 (0:1) 0:1 Wlazło 32, 0:2 Gutkovskis 57, 0:3 Gutkovskis 63. Sędziował: Mateusz Złotnicki. Żółte kartki: Mateusz Żyro (36 min), Stasik (40), Paluchowski (82) –  Gutkovskis (10), Grzybek (54).

Stal Mielec: 29 Damian Primel – 11 Szymon Stasik, 25 Wojciech Lisowski, 5 Mateusz Żyro, 23 Krystian Getinger – 10 Mateusz Mak, 8 Maciej Urbańczyk (69 24 Lukas Bielak), 17 Bartosz Nowak, 20 Grzegorz Tomasiewicz (64 87 Adrian Paluchowski), 9 Andreja Prokić (58 96 Robert Dadok) – 14 Michał Żyro. Rezerwowi: 33  Jakub Wrąbel – 3 Łukasz Seweryn, 4 Adrian Skrzyniak, 7 Maciej Domański,  22 Mateusz Bodzioch, 24 Lukas Bielak, 77 Jakub Bartosz, 87 Adrian Paluchowski, 96 Robert Dadok.

BrukBet Termalica: 99 Tomasz Loska – 13  Mateusz Grzybek, 77  Artem Putiwcew, 96 Przemysław Szarek, 3 Marcin Grabowski – 23 Marcin Wasielewski (80 33 Michał Orzechowski), 5  Vlastimir Jovanović, 7  Roman Gergel, 4 Piotr Wlazło, 16  Martin Miković (72 17 Feiz Shamsin) – 21  Vladislavs Gutkovskis (10 Florin Purece).