19 czerwca 2024
Aktualności

PIŁKA NOŻNA: ,,Słonie” szlifują formę przed startem rundy wiosennej

Praca nad taktyką i przygotowania do startu rundy wiosennej – to najbliższe plany piłkarzy Bruk-Betu Termaliki Nieciecza.

Dla podopiecznych trenera Mariusza Lewandowskiego rozpoczął się nowy etap pracy. Przystępują do niego po zgrupowaniu w Turcji. Szkoleniowiec ocenia go bardzo dobrze.

– Jestem z niego niezwykle zadowolony. Zawodnicy w dobrych warunkach szlifowali formę. Rozegraliśmy kilka sparingów. Jeden z nich można uznać wietrznym. Wszystkie rozegraliśmy na dużym obciążeniu. Najczęściej po przedpołudniowym treningu. Zakładane w nich założenia, realizowaliśmy w większym lub mniejszym stopniu. Wszystko analizowaliśmy i poddawaliśmy korektom. Cieszę się, że również pod względem mentalności dużo się zmieniło. Uważam, że drużyna dobrze przepracowała ostatnie tygodnie  – uważa trener.

W Turcji szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności mieli nowi piłkarze. Jak zapewnia szkoleniowiec „Słoni” skorzystali z tej szansy.

– Kilku z nich dało mi mocno do myślenia. Mogą być wartością dla zespołu. To mnie cieszy. Lubię zawodników, którzy chcą się uczyć bez względu na wiek – mówi Lewandowski.

Przed drużyną teraz ostatnia prosta przed ligową inauguracją. Praca podzielona będzie na gry kontrolne i oczywiście treningi.

–  Skupiamy się nad obroną i atakiem. Ćwiczymy też na mniejszych obciążeniach. Przed nami w sobotę też dwa sparingi. Po nich zostają nam już przygotowania do spotkania z Chojniczanką – kończy szkoleniowiec.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.