27 kwietnia 2024
Aktualności

PIŁKA NOŻNA: Unia pewwnie pokonuje Okocimskiego

W zaległym meczu czwartej ligi piłki nożnej, grająca na swoim boisku Unia Tarnów pokonała Okocimskiego Brzesko 3-1 (2-1). Wygrana ta dała „Jaskółkom” awans na trzecie miejsce w tabeli. Do wyprzedzających go ekip Sokoła Słopnice i Lubania Maniowy nasz zespół traci tylko jeden punkt.

Wczorajsze spotkanie zaczęło się dość niespodziewanie. W 20 min Michał Waśko pokonał bowiem Łukasza Lisaka i prowadzenie objął znacznie niżej notowany zespół z Brzeska. Prowadzeniem tym goście cieszyli się jednak bardzo krótko. Cztery minuty później do remisu doprowadził bowiem Łukasz Popiela, a w 29 min po uderzeniu Tiago Lopesa było 2-1 dla Unii.

Od 42 min tarnowianom przyszło grać w osłabieniu, drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną, kartką ukarany został bowiem Jacek Malisz. Nie przeszkodziło to jednak piłkarzom Unii w zdobyciu kolejnej bramki. Gdy wydawało się, że brzeszczanie po raz piąty z rzędu przegrają różnicą jednego trafienia, w piątej minucie doliczonego czasu gry, wynik na 3-1 (2-1) dla „Jaskółek” ustalił Oskar Oszust.