12 kwietnia 2024
AktualnościKryminalne

Po pijaku chciał przekupić policjantów

Policjanci dąbrowskiej drogówki zatrzymali 56-letniego kierowcę Suzuki, który miał promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna odpowie również za próbę wręczenia łapówki funkcjonariuszom. Teraz za popełnione czyny grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

W poniedziałek około godz. 8., funkcjonariusze ruchu drogowego dąbrowskiej jednostki Policji weryfikując trzeźwość kierowców podróżujących po drogach Dąbrowy Tarnowskiej na ul. Warszawskiej przerwali jazdę mieszkańcowi gminy Szczucin. Badanie alkomatem 56-letniego mężczyzny poruszającego się Suzuki wykazało promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna chcąc uniknąć odpowiedzialności próbował wręczyć funkcjonariuszom 200 złotych łapówki, aby odstąpili od czynności służbowych. W efekcie policjanci zabezpieczyli banknot jako dowód w sprawie. Teraz 56-letni mieszkaniec powiatu dąbrowskiego będzie odpowiadał nie tylko za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, ale także za próbę przekupstwa policjantów.  Konsekwencją takiego czynu może być pobyt w więzieniu od roku do nawet 10 lat. Po zakończonych czynnościach przez mundurowych, mężczyzna i pojazd, którym się poruszał został przekazany osobie wskazanej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.