13 lipca 2024
AktualnościKryminalne

Policja udowodniła 25-latkowi z Tarnowa serię przestępstw

Policjanci zatrzymali i udowodnili 25-latkowi z Tarnowa szereg przestępstw kradzieży, włamanie, oszustwo oraz uszkodzenie mienia. Straty jakie ponieśli pokrzywdzeni sięgnęły kwoty ponad 30000 złotych. Trafił on do aresztu na 2 miesiące.

Krótkie, aczkolwiek intensywne działa policjantów niemundurowych z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie oraz Komisariatu Policji Tarnów-Zachód, skutkowały zatrzymaniem na początku października 25-latka z Tarnowa. Mężczyźnie zarzucono kilkanaście kradzieży kosmetyków z drogerii w Tarnowie na łączną kwotę ponad 18 tysięcy złotych. Przestępstw tych dokonał od maja do września. Dodatkowo policjanci udowodnili zatrzymanemu włamanie do jednej z piwnic bloku mieszkalnego w Tarnowie, skąd zabrał przedmioty elektrotechniczne, elektroniczne, a także użytku codziennego, dewocjonalia i przedmioty osobiste. Straty zostały wycenione na kwotę ponad 10 tysięcy złotych. Ponadto udowodniono mu oszustwo oraz uszkodzenie mienia.

Podczas przesłuchania w komisariacie w Mościcach 25-latek przyznał się do zarzutów, a następnie został doprowadzony do tarnowskiej prokuratury. Prokurator analizując przedstawione dowody wystąpił z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec niego środka izolacyjnego. Sąd przychylił się do tego wniosku i zatrzymany został osadzony w Zakładzie Karnym w Tarnowie na okres 2 miesięcy aresztu.

Postępowanie prowadzą policjanci z komisariatu w Mościcach, a 25-latkowi grozi nawet 15 lat pozbawienia wolności z uwagi na popełnione przestępstwa w warunkach recydywy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.