22 czerwca 2024
Aktualności

Policjanci rozdają odblaski

Tarnowscy policjanci nie pozostają bezczynni i wspólnie z Diecezjalnym Duszpasterzem Kierowców oraz Caritas Diecezji Tarnowskiej, rozpoczęli akcję rozdawania elementów odblaskowych, które podnoszą poziom bezpieczeństwa pieszych poruszających się po drogach.

2 tysiące elementów odblaskowych ufundowanych przez Caritas trafi  w najbliższym czasie do osób zamieszkujących teren powiatu tarnowskiego. Odblaski są rozdawane w miejscowościach gdzie doszło do wypadków drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Akcją objęto łącznie 21 parafii: w Brniu, Ładnej, Pogórskiej Woli, Łękawce, Tuchowie, Ciężkowicach, Olszynach, Zakliczynie, Gromniku, Zbylitowskiej Górze, Łukowej, Niecieczy, Lisiej Górze, Pleśnej, Skrzyszowie, Wojniczu, Żabnie, Piotrkowicach, Biadolinach Radłowskich, Chojniku oraz Paleśnicy. Wszędzie tam można spotkać policjantów Wydziału Prewencji lub Ruchu Drogowego KMP w Tarnowie rozdających po wieczornych nabożeństwach odblaski. Dodajmy, że w działania na rzecz bezpieczeństwa pieszych, oprócz policjantów mocno zaangażował się ks. Damian Migacz – Diecezjalny Duszpasterz Kierowców.

Policja apeluje o zakładanie odblasków podczas poruszania się po drogach po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym. Wracając wieczorem do domu  zadbajmy o własne bezpieczeństwo. Ten niepozorny przedmiot może uratować życie zarówno nam jak i naszym bliskim. Dzięki  niemu jesteśmy widoczni  dla poruszającego się drogą pojazdu z odległości  150 metrów.  Przy jego braku odległość ta zmniejsza się do ok. 20 metrów.

/KMP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.