30 września 2023
Kryminalne

Policyjny pościg za pijanym kierowcą

Policjanci prowadzili pościg za 43-letnim kierowcą samochodu dostawczego. Mężczyzna zignorował sygnały świetlne i dźwiękowe radiowozu nakazujące zatrzymanie się kontroli i zaczął uciekać.

W minioną niedzielę przed godziną 19, policjanci z Dąbrowie Tarnowskiej otrzymali informację o nietrzeźwym kierującym, który ma się poruszać Mercedesem Sprinterem. Patrolując drogę powiatową w miejscowości Świebodzin funkcjonariusze zauważyli jadący w kierunku Bolesławia poszukiwany pojazd i postanowili zatrzymać osobę poruszającą się samochodem do kontroli. Kierujący tym pojazdem mężczyzna widząc policyjny radiowóz gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać. Funkcjonariusze użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych radiowozu, nakazujących zatrzymanie się do kontroli. Mężczyzna jednak zignorował te sygnały i w dalszym ciągu próbował uciec policjantom, zmuszając innych użytkowników drogi do zjeżdżania na pobocze. W pewnym momencie skręcił w boczną gruntową drogę, gdzie został zatrzymany.

Mundurowi natychmiast podbiegli do pojazdu. Okazało się, że powodem ucieczki 43-letniego mieszkańca powiatu dąbrowskiego, był stan nietrzeźwości. Policyjny alkomat wskazał w jego organizmie 1,7 promila alkoholu. Niebawem o jego losie zadecyduje sąd. 43-latek musi liczyć się z dolegliwymi konsekwencjami i utartą prawa jazdy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.