28 lutego 2024
Aktualności

Powiat Tarnowski wspiera kolejne inwestycje drogowe w gminie Ryglice

Porozumienie w sprawie dofinansowania budowy nowych ścieżek rowerowych w gminie Ryglice podpisali Starosta Powiatu Tarnowskiego Roman Łucarz, Wicestarosta Jacek Hudyma oraz szef ryglickiego samorządu Paweł Augustyn.
Powiat tarnowski przekaże ponad 140 tys. złotych na poprawę bezpieczeństwa w gminie Ryglice. Z nowych ścieżek rowerowych będą mogli skorzystać mieszkańcy; Lubczy, Kowalowej i Zalasowej. Na początku maja zostanie ogłoszony przetarg na wykonanie tych zadań, natomiast inwestycja ma ruszyć na przełomie czerwca i lipca bieżącego roku.
– Na terenie powiatu inwestujemy nie tylko w drogi, ale także w chodniki. Dla nas ważne jest zarówno bezpieczeństwo kierowców, jak i pieszych. Te zadania były bardzo długo oczekiwane przez okolicznych mieszkańców – wyjaśnia Roman Łucarz, starosta tarnowski.
Burmistrz Ryglic podziękował staroście i wicestaroście tarnowskiemu oraz całemu zarządowi za przyznanie środków finansowych na budowę ścieżek rowerowych w gminie Ryglice. To kolejna inwestycja która będziemy realizować.
– Jej celem jest poprawa bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg, a zwłaszcza pieszych, gdyż ruch samochodów jest coraz większy – dodaje Paweł Augustyn, burmistrz Ryglic.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.