30 maja 2024
Aktualności

Powiatowi radni murem za papieżem

Rada Powiatu Tarnowskiego w specjalnej rezolucji wyraziła stanowczy sprzeciw wobec działań godzących w polską tożsamość, czego przejawem są haniebne ataki na Świętego Jana Pawła II. Uchwała, którą przewodniczący Paweł Smoleń odczytał na stojąco, została przyjęta przez aklamację.

Starosta tarnowski Roman Łucarz mówił do radnych, że jest to najważniejsza rezolucja ze wszystkich dotąd podejmowanych przez samorząd powiatowy. – Nie do wiary, w głowie się nie mieści, do jakich granic podłości niektórzy się posuwają. A najbardziej szokujące jest, że to wszystko temu wspaniałemu człowiekowi robią rodacy – Polacy, którzy mu tak wiele zawdzięczają – powiedział starosta. – W świecie się z nas śmieją, nie mogą się nadziwić, że sami niszczymy nasz największy autorytet. A jeszcze gorsze jest to, że takimi podłymi reportażami i atakami sieje się zamęt w głowach młodych ludzi, którzy nie żyli w czasach, gdy Jan Paweł II nam przewodził.

Według starosty nie możemy stać bezczynnie i biernie przyglądać się jak biczują nas katolików. Stąd projekt tej rezolucji. W podjętej jednogłośnie uchwale znalazły się m.in. takie słowa, że to Janowi Pawłowi II zawdzięczamy przebudzenie narodu polskiego, powstanie ruchu „Solidarności” i wyzwolenie krajów Europy Środkowej z sowieckiej strefy wpływów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.