30 maja 2024
AktualnościKultura

Premiera filmu dokumentalnego o Ojcu Górze

Dominikanin Ojciec Jan Góra zmarł w 2015 roku, jednak pamięć o nim wciąż żyje, podobnie jak jego liczne dzieła. 21 grudnia odbędzie się telewizyjna premiera filmu dokumentalnego poświęconego Ojcu Janowi, zatytułowanego „Boży Wariat”. Powstanie filmu wsparło Województwo Małopolskie, Powiat Tarnowski i Gmina Zakliczyn.

Jan Góra był dominikaninem, doktorem teologii, duszpasterzem akademickim, prozaikiem, założycielem i animatorem ośrodków duszpasterskich na Jamnej i na Lednicy, inicjatorem i organizatorem ogólnopolskich spotkań młodych Lednica 2000. W 2009 roku Rada Powiatu Tarnowskiego wyróżniła go tytułem Honorowego Obywatela Powiatu. Film dokumentalny „Boży Wariat” przybliża postać tego niezwykłego zakonnika.

Premiera filmu odbędzie się na antenie TVP1 w sobotę 21 grudnia o godzinie 12.35. Powtórna emisja przewidziana jest 24 grudnia o godzinie 19.05 w TVP Kultura. Scenarzystą i reżyserem filmu jest Athena Sawidis.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.