20 czerwca 2024
Aktualności

PWSZ: Kolejny wykładowca z tytułem profesora

Powiększyło się grono profesorów belwederskich w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie. Wieloletni pracownik uczelni Katedry Filologii, Zygmunt Mazur, otrzymał od prezydenta Andrzeja Dudy tytuł profesora nauk humanistycznych.

Profesor Mazur studiował na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz w Alliance College, Cambridge Springs w Pensylwanii. Pracę doktorską i rozprawę habilitacyjną obronił na Wydziale Filologicznym UJ. Z tarnowską uczelnią związany jest od samego początku jej istnienia – od 1998 roku pracuje na Wydziale Humanistycznym, gdzie wykłada m.in. historię literatury amerykańskiej i historię USA. Prof. Zygmunt Mazur pracuje także w swojej Alma Mater, gdzie kieruje zakładem Historii Literatury i Kultury Amerykańskiej. Wykładał także w Bordeaux, Alabamie i Iowa. Wygłaszał wykłady gościnne na wielu uniwersytetach europejskich oraz kilku amerykańskich.

fot. PWSZ w Tarnowie

3 komentarze do “PWSZ: Kolejny wykładowca z tytułem profesora

  • Profesor z zerowym szacunkiem do studenta, wobec którego jest prowadzona sprawa dyscyplinarna, bo całe grono studentów się w końcu zbuntowało, za te lata poniżania przez pana szanownego „profesora”. Ot profesor…. 😡

    Odpowiedz
  • Zgadzam się z poprzedniczką. To jest jakiś PARADOKS! Żeby jeszcze o tym pisać i tym się szczycić? Przecież to niedorzeczne! Z całym szacunkiem, ale tytuł chyba świadczy nie tylko o wiedzy, ale także o postawie i człowieku ogółem. W takim wypadku – ten tytuł jest niezasłużony…

    Odpowiedz
  • Brak słów… Tytuł profesora za co? Za poniżanie studentów i pokazywanie swojej wyższości… Śmieszne.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.