20 czerwca 2024
Aktualności

Radni murem za aresztowanym starostą

Radni Rady powiatu Tarnowskiego wystosowali oświadczenie, w którym wspierają zatrzymanego w weekend na wniosek prokuratury starosty Romana Ł. Staroście przedstawiono zarzuty z artykułu 231 paragraf 2 kodeksu karnego, czyli przekroczenie uprawnień i tym samym działanie na szkodę interesu publicznego lub prywatnego.

 

Oświadczenie Radych Rady Powiatu Tarnowskiego

Wyrażamy głębokie zaniepokojenie pojawiającymi się medialnymi informacjami o zatrzymaniu na zlecenie Prokuratury Okręgowej w Krakowie Starosty Tarnowskiego Romana Łucarza i osadzeniu w tymczasowym areszcie.
Znamy Romana Łucarza jako radnego powiatu oraz od jedenastu lat sprawującego funkcję starosty i nigdy nie mieliśmy cienia wątpliwości odnośnie jego uczciwości i sumienności w wypełnianiu obowiązków służbowych.
Jako starosta zawsze szanował ludzi i miał do nich duże zaufanie. Był bezkonfliktowy i otwarty na współpracę. W powszechnym przekonaniu mieszkańców uchodzi za wyjątkowo uczciwego człowieka. Za patriotę, cieszącego się dużym poparciem społecznym.
Wzburzenie całą sytuacją potęgują pojawiające się głosy, mające na celu zniszczenie dobrego wizerunku jego osoby i wyeliminowanie z życia samorządowego.
Mamy nadzieję na jak najszybsze wyjaśnienie wszelkich wątpliwości w tej sprawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.