13 lipca 2024
Aktualności

Razem dla Ani z Łukowej szukamy bliźniaka genetycznego

Ania Tyrka to mieszkanka Łukowej w gminie Lisia Góra. W listopadzie zeszłego roku dowiedziała się, że choruje na ostrą białaczkę szpikową. Jej codzienność zmieniła się o 180 stopni. Walczy o życie i musi znaleźć swojego niespokrewnionego dawcę szpiku. Razem możemy jej pomóc wygrać tę walkę – wystarczy zarejestrować się do bazy potencjalnych Dawców szpiku.

 

Zaczęło się od bólu głowy

Ania jest ukochaną żoną Darka i mamą trójki wspaniałych dzieci, 5-letniej Zuzi oraz 3-letnich bliźniąt, Zosi i Karola. Rodzina to cały jej świat. W ostatnim czasie zajmowała się domem i dziećmi. W planach miała powrót do pracy. Niestety pod koniec zeszłego roku los nie był dla Ani łaskawy. Początkowo niegroźnie wyglądające objawy, takie jak ból głowy i przemęczenie przyniosły niespodziewaną diagnozę – ostrą białaczkę szpikową.

 

Marzenia i plany na przyszłość…

Choroba wywróciła życie Ani i Jej rodziny do góry nogami. Ania trafiła na oddział hematologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Poddawana jest leczeniu chemioterapią. Jej codziennością stały się szpitalna sala, nieustające badania, ale także rozłąka i tęsknota za dziećmi i mężem.

Moim największym marzeniem jest jak najszybciej wrócić do zdrowia. Bardzo chcę móc znów zajmować się dziećmi, rodziną. Być z nim i tak normalnie spędzać czas na codziennych obowiązkach i przyjemnościach – mówi Ania.

Dziś wiadomo, że jedyną szansą na powrót do zdrowia jesy dla niej przeszczepienie szpiku od Dawcy niespokrewnionego

 

Razem dla Ani

Każdy z nas może pomóc Ani. Osoby, które jeszcze nie są zarejestrowane jako potencjalni Dawcy szpiku mogą dołączyć do bazy Dawców. Rejestracji można dokonać na stronie www.dkms.pl/razem-dla-ani – wyjaśnia Anna Dorsz z Fundacji DKMS.

 

Pakiet rejestracyjny zostanie wysłany pocztą z Fundacji DKMS na adres podany w zgłoszeniu. Należy postępować zgodnie z instrukcją dołączoną do pakietu – wypełnić i podpisać formularz rejestracyjny oraz pobrać wymaz z wewnętrznej strony policzka na trzy pałeczki. Nastęnie należy odesłać pakiet do Fundacji DKMS wykorzystując do tego kopertę zwrotną na bezpłatną przesyłkę.

Osoby, które już wcześniej rejestrowały się do bazy potencjalnych Dawców szpiku mogą również dołączyć do akcji dla Ani. Serdecznie zachęcam Państwa, abyście poinformowali swoich znajomych, np. przez media społecznościowe o tym, że można dokonać rejestracji na stronie www.dkms.pl/razem-dla-ani. Możecie Państwo stać się wzorami do naśladowania, inspiracją dla swoich blskich i znajomych. Wasza postawa może zachęcić ich do tego, by również zostać potencjalnym Dawcą szpiku kostnego. Już niejednokrotnie przekonaliśmy się w Fundacji, że udostępnianie adresu strony rejestracyjnej realnie zwiększa liczbę rejestrujących się osób. Zapraszam też do zamawiania paczek z kilkoma pakietami rejestracyjnymi dla swoich najbliższych. Zamówienia można składać mailowo na adres anna.dorsz@dkms.pl A więc do dzieła!  – dodaje Anna Dorsz.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.