15 czerwca 2024
Aktualności

Razem przeciw uzależnieniom

Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Tarnowie jest organizatorem międzynarodowej wymiany młodzieżowej w ramach programu Erasmus+. Przeciwdziałanie uzależnieniom wśród młodzieży poprzez aktywność fizyczną – to myśl przewodnia wymiany po nazwą „Razem przeciw uzależnieniom”.

W projekcie bierze udział 20 młodych ludzi, między 15 a 20 rokiem życia z Polski i Ukrainy, w tym 10 podopiecznych z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie oraz 10 uczniów organizacji partnerskiej na Ukrainie. Projekt realizowany jest od wczoraj w Tarnowie na terenie Centrum Kształcenia i Wychowania i potrwa sześć dni.

Poprzez organizację warsztatów i aktywności skierowanych na profilaktykę uzależnień, przeciwdziałanie powielaniu niewłaściwych postaw społecznych organizatorzy chcą zainspirować młodzież z Polski i Ukrainy do zmiany stylu życia i pracy nad własnymi słabościami.

Po kilkudniowych przygotowaniach  w swoich organizacjach w niedzielę powitano w Tarnowie 10-osobową grupę młodzieży z Ukrainy. Młodzież podjęła już pierwsze próby porozumienia się i przełamania bariery językowej. Wspólnie ustalili zasady, które będą obowiązywały podczas  pobytu i aktywności, a także zapoznali się ze szczegółowym programem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.