28 lutego 2024
Wywiady

Roman Łucarz: Będziemy bronić nasze dzieci i młodzież przed „homopropagandą”

Rozmowa ze Starostą Tarnowskim Romanem Łucarzem.

 

Panie Starosto, czym dla Pana są i jakie znaczenie mają Święta Bożego Narodzenia?

Są przede wszystkim spotkaniem z nowo narodzonym Jezusem, który przyszedł na świat dla nas, dla naszego Zbawienia. Są świętami rodzinnymi. Przy wigilijnym stole i podczas świątecznych spotkań można odnowić rodzinne więzy, spojrzeć na siebie o wiele bardziej życzliwie i przekazać sobie dobrą energię. Utwierdzić się w poczuciu sensu, że jesteśmy elementem pewnego porządku, że jest ciągłość tradycji, co daje poczucie bezpieczeństwa. Ale to też czas, w którym można się na chwilę zatrzymać i patrząc na betlejemską szopkę przemyśleć wiele spraw. Takie przemyślenia wielu osobom w naszym kraju są teraz bardzo potrzebne, bo to, w jaki sposób środowiska liberalno-lewicowe uderzają dzisiaj w podstawy rodziny, w naszą kulturę i wiarę chrześcijańską, jest zjawiskiem bardzo niepokojącym.

Właśnie, samorząd Powiatu Tarnowskiego stanowczo broni tradycyjnego modelu rodziny jako związku kobiety i mężczyzny oraz sprzeciwia się demoralizacji dzieci poprzez ideologię LGBT. Czy to działanie wynika ze wspomnianych przez Pana Starostę powodów?


Rada Powiatu Tarnowskiego podjęła rezolucję sprzeciwiającą się szerzeniu ideologii LGBT na ziemi tarnowskiej, w tym w naszych szkołach. Daliśmy jasny sygnał, że stawiamy tamę ofensywie tej zgubnej ideologii, sprzecznej z prawem naturalnym i ponad tysiącletnią historią narodu polskiego. Daliśmy jasny sygnał, że będziemy bronić nasze dzieci i młodzież przed „homopropagandą”, że nie zgodzimy się na taką formę edukacji seksualnej. Przyjęliśmy również Samorządową Kartę Rodziny. Jest ona deklaracją wspierania tradycyjnej rodziny i potwierdzeniem konstytucyjnego prawa rodzin i rodziców do wychowywania dzieci. Zobowiązaliśmy się jednocześnie do tworzenia prawa przyjaznego rodzinie. Pragnę też przypomnieć, że w tym roku zorganizowaliśmy pierwsze Powiatowe Święto Rodziny, które odbyło się w maju w Tuchowie. Te i inne inicjatywy w celu promowania rodziny, monitorowania i egzekwowania jej praw, będziemy kontynuować.

Czego z okazji Świąt Bożego Narodzenia i zbliżającego się Nowego Roku chciałby Pan życzyć Mieszkańcom Powiatu Tarnowskiego?

Na świąteczny czas przede wszystkim spokoju, odpoczynku, wyciszenia. Życzę rodzinnych świąt, przepełnionych radością i miłością. Dzielmy się dobrem, a wpatrzeni w biblijny wzór rodziny – Świętą Rodzinę z Nazaretu – odnajdujmy na nowo sens życia, to co prawdziwe i wartościowe. Natomiast w nowym roku Mieszkańcom Powiatu Tarnowskiego życzę wszelkiej pomyślności, sukcesów zawodowych i osobistych oraz spełnienia marzeń – tych małych i tych wielkich, które być może teraz wydają się niemożliwe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.