20 kwietnia 2024
AktualnościKryminalne

Samorządowa zrzutka na radiowóz

Na placu przed Komisariatem Policji w Żabnie odbyło się uroczyste przekazanie radiowozu. Jego zakup możliwy był dzięki finansowemu wsparciu gminy Żabno, Radłów i Wietrzychowice przy wykorzystania funduszu 50/50 lokalnych samorządów i Komendy Głównej Policji.

Pomimo niesprzyjającej aury odbyło się spotkanie z okazji przekazania radiowozu marki Kia Sportage. Zakup oznakowanego radiowozu był możliwy dzięki przychylności radnych z gmin: Żabno, Radłów oraz Wietrzychowice. Radiowóz został zakupiony w 2023 roku i służy już żabieńskim policjantom.

Na uroczystości obecni był komendant miejski policji w Tarnowie insp. Mariusz Dymura, komendant komisariatu policji w Żabnie kom. Dominik Rzepecki, burmistrz Żabna Marta Herduś, burmistrz Radłowa Zbigniew Mączka oraz wójt Wietrzychowic Tomasz Banek.

Radiowóz marki Kia Sportage ma silnik benzynowy o mocy ponad 130 KW i napęd na cztery koła. Będzie on wykorzystywany przez policjantów z Żabna do codziennej służby w ramach zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom gmin Żabno, Radłów i Wietrzychowice.

Jest to już drugi taki radiowóz przekazany Komendzie Miejskiej Policji w Tarnowie. Pierwszy został przekazany policjantom z Wojnicza, a kolejny w najbliższych dniach trafi do policjantów z Tuchowa. Nowa inwestycja to koszt ponad  587 tysięcy złotych. Sfinansowanie tak dużej transakcji możliwe było w ramach partycypowania w kosztach, w proporcjach 50/50 lokalnych samorządów i Policji. 

W ubiegłym roku do tarnowskiej komendy trafiło w sumie 8 nowych oznakowanych i nieoznakowanych radiowozów, quad oraz przyczepa. Jeden z pojazdów Isuzu D-Max o pojemości 1898 ccm i mocy 120KW wartości ponad 248 tysięcy złotych możliwy był dzięki finansowemu wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Krakowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.