25 lutego 2024
AktualnościFotoreportaże

Sesja przerwana! Radni dali sobie kilka dni do namysłu, czy dołożyć pieniędzy do inwestycji w centrum [FOTOREPORTAŻ]

W najbliższy czwartek, 14 czerwca, o godzinie 15. wznowione zostaną obrady sesji nadzwyczajnej. Na czas przerwy w obradach zaplanowane są konsultacje radnych z prezydentem. Sesja, która rozpoczęła się dzisiaj, poświęcona jest między innymi sprawom zwiększenia o 460 tysięcy złotych kwoty, przeznaczonej na remont placu Kazimierza oraz ulic Katedralnej, Krótkiej i Kapitulnej, a o 450 tysięcy złotych – wydatków na rewitalizację Kantorii, gdzie być może powstanie kompleks rekreacyjny z amfiteatrem. 

O zmiany w wieloletniej prognozie finansowej na lata 2018 – 2037 i w tegorocznej uchwale budżetowej  wnioskował prezydent Tarnowa, ponieważ oferty, które wpłynęły w czasie postępowań przetargowych, ogłoszonych na remont ulic na starówce i na inwestycję na Kantorii, przekraczały zapisane w budżecie miasta kwoty (zatem urzędnicy nie znają obowiązujących cen na rynku?).

Radny Jakub Kwaśny zadał prezydentowi pytanie o przyszłość zrewitalizowanych ulic i placu Kazimierza, między innymi o to, czy na placu ograniczony zostanie ruch samochodów. Radny Zbigniew Kajpus przypomniał, że w ocenie fachowców ceny wykonawstwa mogą rosnąć.

Odpowiadając radnym prezydent zaznaczył, że rewitalizacja centrum miasta to nie tylko poprawa jego estetyki. Wedle jego zapewnień rewitalizacja ma na celu także poprawę warunków życia mieszkańców. Prezydent dodał, że po remoncie liczba samochodów na placu Kazimierza powinna być mniejsza niż teraz. Po krótkiej przerwie w dzisiejszych obradach przewodniczący Rady Miejskiej w Tarnowie poinformował, że sesja zostanie wznowiona w czwartek, 14 czerwca o godzinie 15.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.