21 lutego 2024
AktualnościKryminalne

Skradzioną ciężarówką uderzył w BMW potrącając jego kierowcę

Policjanci ustalili personalia mężczyzny, który pod koniec lutego doprowadził do kolizji drogowej i uszkodzenia ciała mieszkańca powiatu brzeskiego. W trakcie czynności okazało się, że ciężarówka, którą sprawca kierował, a po kolizji porzucił, była przez kierującego wcześniej skradziona w Tarnowie.

26 lutego około godz. 21:35 policjanci wydziału ruchu drogowego zostali zadysponowani przez dyżurnego brzeskiej komendy do obsługi zdarzenia drogowego w Bielczy. Na miejscu na policjantów oczekiwał kierujący BMW, któremu załoga karetki pogotowia udzielała pomocy oraz pasażerka tego pojazdu. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że gdy przebywali w zaparkowanym w zatoczce samochodzie omijający ich samochód ciężarowy uderzył w lusterko ich pojazdu, po czym odjechał. Kierowca BMW ruszył za sprawcą, wyprzedził go i zmusił do zatrzymania. Gdy szedł w kierunku ciężarówki, aby porozmawiać z kierowcą ten ruszył zmuszając pokrzywdzonego do odskoczenia, zahaczając o jego nogę i jednocześnie ponownie uszkadzając stojące BMW. W wyniku tego zdarzenia pokrzywdzony doznał obrażeń ciała i został zabrany przez załogę karetki pogotowia do szpitala. Policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Następnego dnia, nad ranem funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o porzuconym pojeździe ciężarowym na jednym z parkingów w Borzęcinie. Samochód miał uszkodzenia, które jasno wskazywały, że pojazd brał udział w kolizji. Śledczy wykonali oględziny, zabezpieczyli okoliczny monitoring i dokonali sprawdzeń pojazdu w policyjnych systemach informatycznych. Okazało się, że samochód ten został zarejestrowany przez tarnowskich policjantów jako skradziony. Nadto, policjanci z Posterunku Policji w Szczurowej pracując nad sprawą ustalili, że ciężarówka ta brała udział poprzedniego dnia w kolizji z BMW i potrąceniu jego kierowcy. Szczurowscy policjanci ustalili także, że kierował nią 27-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego. W ramach współpracy przekazali tą informację funkcjonariuszom z Tarnowa, którzy dokonali jego zatrzymania.

27-latek w brzeskiej jednostce usłyszał zarzuty uszkodzenia ciała oraz naruszenia sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie również za spowodowanie kolizji.

Sprawę kradzieży samochodu prowadzą tarnowscy śledczy, którzy przedstawili mu już kolejne zarzuty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.