20 kwietnia 2024
Kultura

Skrzyszów: IX Koncert Charytatywny

Już 27 stycznia po raz dziewiąty odbędzie się Koncert Charytatywny w Skrzyszowie z udziałem znanych i lubianych gwiazd sceny muzycznej. Na tegorocznym koncercie wystąpią uczniowie oraz nauczyciele S.M.Rock z Tarnowskiego Centrum Kultury oraz gwiazda wieczoru zespół DŻEM. Po raz pierwszy zaprezentują się mieszkanki gminy, młode wokalistki – laureatki gminnego konkursu „Maestro” – Milena Gębala i Kinga Zyguła. Wszystko to pod patronatem ,,Kuriera Tarnowskiego”. 
Do tej pory podczas koncertów charytatywnych w Skrzyszowie udało się zebrać 590 023 zł, z czego po odjęciu kosztów cały dochód w kwocie 330 205 zł wystarczył na pomoc finansową dla 36 mieszkańców gminy. Otrzymaną pomoc finansową przeznaczono głównie na turnusy rehabilitacyjne, konsultacje specjalistów, zakupy leków czy też dostosowanie pomieszczeń dla osób niepełnosprawnych.

 

Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie, Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Skrzyszów pod patronem wójta gminy Skrzyszów, przy współpracy instytucji i jednostek oraz gminnych stowarzyszeń organizuje od 8 lat Koncerty Charytatywne. Całkowity dochód przeznaczony jest na pomoc dla chorych i potrzebujących mieszkańców naszej gminy. Podczas organizowanych koncertów na naszej scenie wśród zaproszonych wokalistów i muzyków pojawiły się takie zespoły jak: Łzy, Ira, Feel, Pectus, Bracia, Ania Wyszkoni, Lady Pank, Andrzej Piaseczny. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.