20 kwietnia 2024
AktualnościFotoreportażeKryminalne

Skuteczna akcja ratunkowa: ćwiczenia pod kryptonimem „WYPADEK” [ZDJĘCIA]

W Brzesku doszło do zderzenia się dwóch samochodów. Po uderzeniu jeden z nich przewraca się na bok. W obu samochodach są zakleszczeni ranni – to scenariusz ćwiczeń pod kryptonimem WYPADEK, które miały na celu doskonalenie współdziałania służb ratunkowych.

O całym zdarzeniu zostają powiadomione służby, trwa akcja ratownicza, uwalnianie osób z pojazdów i udzielanie pomocy poszkodowanym. Policjanci m.in. odgradzają teren nie dopuszczając osób postronnych, pomagają w ewakuacji osób poszkodowanych, zapewniają drożność dróg dojazdowych i wyznaczają objazdy. Ponadto ustalają przyczyny zdarzenia oraz zabezpieczają ślady na miejscu. W działania zaangażowana jest Policja, Państwowa Straż Pożarna, Ochotnicza Straż Pożarna, Zespół Ratownictwa Medycznego, Starosta Brzeski i pracownicy Starostwa Powiatowego w Brzesku oraz obserwatorzy z innych instytucji z powiatu brzeskiego.

Celem ćwiczenia było doskonalenie współdziałania służb i instytucji wspomagających podczas zdarzenia oraz doskonalenie kierowania działaniami ratowniczymi w trakcie wypadku z dużą ilością osób poszkodowanych. Podczas działań sprawdzono m.in. system alarmowania i powiadamiania służb, organizacji sztabu i współdziałania ze służbami, organizacji łączności i systemu wymiany informacji pomiędzy poszczególnymi służbami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.