28 maja 2024
Kultura

Skytruck, czyli muzyka dla ludzi, którzy kochają gitarowe uderzenie i nie cierpią plastiku

Melodyjne riffy nawiązujące do tradycji rocka połączone z nowoczesnym brzmieniem i głębokimi tekstami, najwyższy poziom wykonawczy połączony ze spontanicznością, siła ekspresji. Wszystko to proponuje zespół Skytruck. Założony przez Tomka Borucha i Jakuba Szulca jesienią 2018 roku.

Obaj muzycy znają się od wielu lat, studiowali w Katowicach gitarę na Akademii Muzycznej. Występowali w wielu uznanych zespołach polskiej sceny, aż przyszedł czas na spełnienie swoich wizji o robieniu muzyki. Panowie postanowili także rozwinąć skrzydła i oprócz gitar stanąć za mikrofonem. Szybko okazało się, że głos Tomka świetnie komponuję się z niższym głosem Kuby. Dwóch równorzędnie śpiewających gitarzystów. To jest to!

Oprócz wyjątkowej muzyki i tekstów, chcieliśmy pójść o krok dalej i wykorzystać to co daje nam technologia – możliwość dopracowania strony wizualnej naszych koncertów i spójnego, przede wszystkim szczerego, obrazu w mediach – mówi Tomek Boruch, współzałożyciel Skytruck.

Jest to inspiracja m.in. zespołem „Republika” który jako jeden z pierwszych w Polsce miał rozpoznawalną warstwę wizualną. Powiązań można jednak szukać dalej – choćby w tematyce słów piosenek. Teksty oparte są na naszych życiowych doświadczeniach i przemyśleniach. Wiele z nich inspirowanych jest trudnymi sytuacjami, które nas spotkały – wyjaśnia Kuba Szulc, który jest autorem większości tekstów Skytruck.

Nazwa inspirowana jest pozamuzyczną pasją liderów – lotnictwem. Do kogo adresują swoją twórczość? – do ludzi, którzy kochają gitarowe uderzenie i nie cierpią plastiku (dosłownie i w przenośni), a od czasu do czasu lubią pomarzyć patrząc w niebo.

Skład zespołu uzupełniają doświadczeni perkusista Konrad Kubalski i basista Mateusz Śliwa. Zespół zadebiutował singlem “Zwierzak” w marcu 2020 roku. Latem możemy spodziewać się Ep-ki zapowiadającej debiutancki album, którego premiera planowana jest na wiosnę 2021.

 

https://www.youtube.com/watch?v=YVwUbToehLg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.