29 lutego 2024
Aktualności

SPORT: 6 medali tarnowskich lekkoatletów na ME w Berlinie

Z sześcioma medalami, czterema złotymi, srebrnym i brązowym, wróciła ekipa Startu Tarnów z rozgrywanych w Berlinie paralekkoatletycznych Mistrzostw Europy. Wywalczyli je Michał Derus oraz Joanna Mazur i Michał Stawicki.

Michał Derus potwierdził swoją dominację na Starym Kontynencie, zwyciężając w biegach na 100 i 200 metrów. Na tym pierwszym dystansie rezultatem 10.77 s ustanowił rekord mistrzostw, w drugim biegu do złota wystarczył mu wynik 22,38 s. Wyniki tarnowianina są tym bardziej godne uwagi, że od początku sezonu boryka się on z kontuzją stopy.

Swoją wielką klasę potwierdzili również Joanna Mazur i jej przewodnik Michał Stawicki. Zdobywcy złotego medalu na dystansie 1500 metrów w ubiegłorocznych Mistrzostwach Świata w Londynie, w Berlinie triumfowali na dystansach 400 metrów – 1:03.67 min i 1500 metrów – 5.14.99 min. W biegu na 200 metrów z czasem 28.57 s zdobyli srebrny medal (do trzeciego złota zabrakło im zaledwie jednej setnej sekundy), rywalizację na 100 metrów zakończyli natomiast na trzeciej pozycji z rezultatem 14.40 s.

Udanie zaprezentował się w Berlinie także Damian Ligęza, dla którego był to debiut w Mistrzostwach Europy. W konkursie rzutu oszczepem, tarnowski miotacz ustanowił rekord życiowy, a wynik 24.49 m pozwolił mu na zajęcie szóstego miejsca. W pchnięciu kulą, z rezultatem 9.25 m był natomiast ósmy.

Trenerami tarnowskich zawodników byli w Berlinie Piotr Kuczek oraz Bartłomiej Tott

Fot. Archiwum

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.