21 lutego 2024
Aktualności

Spotkanie wicemarszałka z samorządowcami i przedstawicielami służb

Wicemarszałek Małopolski Józef Gawron wraz z przedstawicielami Zarząd Powiatu Tarnowskiego spotkali się z samorządowcami, aby przeanalizować bieżącą sytuację związaną z organizacją pobytu Ukraińców w powiecie tarnowskim. Podczas spotkania dyskutowano nad pomysłami wspólnych przedsięwzięć. Omawiano również kwestie związane z napływem i pobytem uchodźców z Ukrainy na terenie powiatu tarnowskiego.
 
 Wicemarszałek przedstawił zakres działań jakie zostaną zrealizowane w ramach Małopolskiej Tarczy Humanitarnej, która ma obejmować przede wszystkim działania długoterminowe na rzecz uchodźców – edukacyjne, medyczne, związane z transportem i rynkiem pracy. Małopolska przeznaczy na ten cel 100 mln zł. Podczas spotkania zwrócił uwagę również na konieczność koordynacji działań samorządów na wszystkich szczeblach. 
– Dzielenie się spostrzeżeniami i doświadczeniem jest niezwykle ważne, bo pozwala wypracować skoordynowany i zintegrowany system wsparcia, dzięki któremu do gmin trafi kompleksowa pomoc – dodał Józef Gawron.
Samorządowcy wymienili się informacjami na temat przygotowania oraz wypracowania konkretnych form pomocy finansowej podmiotom które zdecydowały się przyjąć obywateli Ukrainy pod swój dach, to świadczenie ma, choć w części zrekompensować poniesione koszty. Nie zabrakło również dyskusji oraz pytań od zgromadzonych samorządowców jak i przedstawicieli służb. Na pytania, odpowiedzi udzielał zarówno wicemarszałek Józef Gawron jak i starosta Roman Łucarz, a także koordynator Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego Wojciech Mik.
 Posiedzenie w sprawie uchodźców 2
Podobne spotkania będą się odbywać na bieżąco.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.