15 czerwca 2024
Aktualności

Straż Miejska: Dbajmy o nasze działki i posesje

W ostatnim czasie do Straży Miejskiej wpływa wiele próśb mieszkańców o podjęcie interwencji w sprawach terenów zarośniętych wysokimi trawami i chwastami, co stanowi dużą uciążliwość dla osób cierpiących szczególnie na alergie. Niewykoszone działki, z wysoką i częściowo obumarłą trawą wpływają też negatywnie na wygląd i estetykę otoczenia.

Zaniedbane tereny stwarzają utrudnienia w użytkowaniu i pielęgnacji sąsiednich, zagospodarowanych i zadbanych działek.  Stają się sprzyjającym siedliskiem dla bytowania i intensywnego rozmnażania różnych szkodników jak ślimaki czy gryzonie, oraz powodują rozsiewanie się nasion chwastów. Zachwaszczona i zarośnięta działka zwiększa zagrożenie pożarowe.

W niektórych miejscach zbyt wysoka trawa  ogranicza widoczność, szczególnie przy skrzyżowaniach, co może mieć wpływ na bezpieczeństwo użytkowników dróg.

Biorąc również pod uwagę negatywny wpływ pylących traw na zdrowie ludzi, co najczęściej podnoszą mieszkańcy w kontaktach ze Strażą Miejską  zwracamy się z prośbą  do właścicieli, administratorów i użytkowników nieruchomości, aby podejmowali działania pielęgnacyjne  na swoich terenach zielonych – apeluje Straż Miejska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.