25 lutego 2024
AktualnościKryminalne

Szajka rabusiów w rękach policjantów

Po raz kolejny „kryminalni” z Komisariatu Policji Tarnów-Zachód zatrzymali w kilka dni po włamaniu sprawców, odzyskując przy tym większość utraconego mienia. Tym razem trzech mężczyzn w wieku od 28-34 lat odpowie za kradzieże z włamaniem w Koszycach i gminie Wojnicz.

W listopadzie do policjantów z Komisariatu Policji Tarnów-Zachód zgłosił się pokrzywdzony, który poinformował o włamaniu do jego mieszkania i kradzieży elektronarzędzi na łączną kwotę ponad 12 tysięcy złotych. Przeprowadzone pierwsze czynności pozwoliły na zebranie śladów, które zostały wykorzystane w procesie wykrywczym. Kilka dni po zdarzeniu „kryminalni” z komisariatu przy ul. ks. Indyka ustali dane osób mogących mieć związek z tym przestępstwem.

Zatrzymano w sumie trzech mężczyzn w wieku 28-34 lat, a w miejscu ich zamieszkania podczas przeszukania odnaleziono część skradzionych przedmiotów. Intensywna praca policjantów skutkowała ustaleniem, gdzie zatrzymani schowali pozostałe skradzione przedmioty. Okazało się, że zostały one sprzedane osobom prywatnym, a także zastawione w lombardach na terenie Tarnowa.

Mężczyźni odpowiedzą za włamanie w Koszycach, gdzie spowodowali straty w wysokości ponad 12 tysięcy złotych oraz gminie Wojnicz, gdzie również skradzione zostały narzędzia i elektronarzędzia na kwotę ponad 9 tysięcy złotych. Schemat działania sprawców za każdym razem był taki sam. Sprawcy wyłamywali okno i dostawali się środka, skąd następnie zabierali znajdujące się wewnątrz przedmioty.

Całej trójce przedstawiono zarzuty kradzieży z włamaniem i po przesłuchaniu doprowadzono do tarnowskiej prokuratury. Ponieważ mężczyźni wyjaśnili mechanizm popełnienia przestępstwa, a także policjanci odzyskali większość skradzionych rzeczy, prokurator zastosował wobec nich środki wolnościowe. Postępowanie jednak w dalszym ciągu jest procedowane i mężczyźni odpowiedzą przed tarnowskich sądem za naruszenie artykułu 279 kk, grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.