28 kwietnia 2024
Aktualności

Szkoła z Zalasowej laureatem w konkursie Biedronki „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”!

Województwo małopolskie ma z czego być dumne. 479 nauczycieli z tego regionu zgłosiło prace swoich wychowanków do konkursu w drugiej edycji programu edukacyjnego „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Zadanie konkursowe polegało na zorganizowaniu w szkole Dnia Głośnego Czytania oraz przygotowaniu dekoracji uświetniającej wydarzenie. Wśród nagrodzonych znalazła się szkoła z Zalasowej, która otrzymała od Biedronki nagrodę główną w postaci po 3000 zł na uzupełnienie księgozbioru biblioteki szkolnej. Z całego kraju do konkursu Biedronki napłynęło blisko 3,5 tys. zgłoszeń.  

Wyniki województwa małopolskiego

Województwo małopolskie stanęło na wysokości zadania. Do konkursu Biedronki z całego kraju zgłosiło się 3480 klas. 3 z 15 nagród głównych otrzymały szkoły z Małopolski. W ramach nagrody głównej otrzymają one od Biedronki po 3000 zł na zakup wymarzonego księgozbioru do szkolnej biblioteki. Dodatkowo 83 klasy z regionu otrzymały wyróżnienia. Do wyróżnionych szkół zostaną przesłane upominki rzeczowe w postaci maskotek Słodziaków, długopisów ze Słodziakami, książek o przygodach Słodziaków, kalendarzy dla nauczycieli na rok 2020 oraz dyplomów i certyfikatów potwierdzających udział w wydarzeniu.

W skali całego kraju w drugiej edycji konkursu „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków” wzięło udział 3480 klas z 2239 szkół podstawowych. To oznacza, że ponad 50 000 dzieci zaangażowało się w konkurs Biedronki. Do programu zgłosiło się 6397 nauczycieli. Ponad 500 nauczycieli z tego grona, wraz ze swoimi wychowankami, w ramach realizacji zadania konkursowego zasadziło prawdziwe drzewa w przyszkolnych ogródkach.

O konkursie „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”

„Szkolne Przygody Gangu Słodziaków” to konkurs sieci Biedronka skierowany do klas I-III szkół podstawowych. W pakietach konkursowych znajdowały się pomysły na urozmaicenie zajęć nauki czytania oraz scenariusze lekcji dla klas I, II i III. Materiały zostały przygotowane przez doświadczonych metodyków edukacji wczesnoszkolnej, zgodnie z podstawą programową. W tym roku nauczyciele dostali również pakiet materiałów do przygotowania dodatkowej lekcji na temat kształtowania postaw proekologicznych.
Zadaniem szkół w konkursie było stworzenie wraz z uczniami dekoracji sali lub klasy zawierającej Magiczne Drzewo Słodziaków. Drzewo musiało być wykonane na bazie materiałów nadających się do recyklingu. Mogło być również żywą, zasadzoną wspólnie rośliną. Drugim krokiem było wykorzystanie Magicznego Drzewa Słodziaków podczas zorganizowanych w szkole lub klasie obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.