29 listopada 2023
Aktualności

Szkoła w Bobrownikach Wielkich zostanie rozbudowana dzięki środkom z budżetu państwa

Tym razem wojewoda małopolski Łukasz Kmita podpisał umowę z burmistrz gminy Żabno Martą Herduś. O przyznaniu środków z rezerwy ogólnej budżetu państwa zdecydował premier Mateusz Morawiecki. Dofinansowanie wyniesie 660 315 zł. Dzięki dotacji zostanie rozbudowany i przebudowany budynek Szkoły Podstawowej i sali gimnastycznej w miejscowości Bobrowniki Wielkie.

Efektem realizacji inwestycji będzie uzyskanie 312,83 mdodatkowej powierzchni użytkowej. Co istotne, przedmiotem inwestycji jest dwukondygnacyjny łącznik pomiędzy szkołą a salą gimnastyczną. Dotychczas nie było między nimi bezpośredniego połączenia, w związku z czym przejście na salę gimnastyczną na lekcje wychowania fizycznego i z powrotem do szkoły było dość uciążliwe. Teraz szkołę i salę gimnastyczną będzie łączył bezpieczny korytarz. Szkoła zyska też m.in. dwie sale lekcyjne, gabinet dydaktyczny, gabinet profilaktyki zdrowia czy toaletę dla niepełnosprawnych.

– Gratuluję tej inwestycji. Jest bardzo potrzebna i ważna z punktu widzenia zarówno uczniów, jak i nauczycieli oraz rodziców. Ze względu na charakter prac będzie to nowa jakość dla Szkoły Podstawowej w Bobrownikach – jakość przekładająca się zarówno na komfort nauki, jak i bezpieczeństwo. Dofinansowanie, które przyznał premier Mateusz Morawiecki, jest wyrazem troski o takie właśnie inwestycje, które w realny sposób zmieniają życie lokalnych społeczności i w bardzo konkretny sposób przekładają się na podniesienie standardów codziennego funkcjonowania Mieszkańców – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Łączna wartość inwestycji wynosi 1 384 230 zł, w tym w 2020 roku – 1 345 230 zł. Dofinansowanie ze środków rezerwy ogólnej stanowi 49,08% kosztów w 2020 roku i 47,70% kosztów całej inwestycji. Planowany termin oddania budynku do użytkowania to 15 grudnia 2020 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.