22 czerwca 2024
Aktualności

Tadeusz Bąk szefem Stowarzyszenia Sołtysów

Tarnowskie Koło Powiatowe Małopolskiego Stowarzyszenia Sołtysów ma nowe władze. 9 grudnia, w Dębinie Zakrzowskiej (gmina Wojnicz) odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze członków koła. Ustępujący zarząd złożył sprawozdanie ze swojej czteroletniej działalności po czym odbyło się głosowanie nad udzieleniem absolutorium, które zostało udzielone jednogłośnie.

Kolejnym punktem zebrania był wybór nowego prezesa i jego zastępców. Przez aklamację prezesem Koła Powiatowego MSS został Tadeusz Bąk, który piastował tę funkcję do tej pory. Wprawdzie Tadeusz Bąk, obecnie urzędujący Burmistrz Wojnicza, od wygranych wyborów samorządowych w 2014 roku już sołtysem nie jest, to jak sam mówi: „Sołtysi to była i jest bardzo mocna grupa, z którą bardzo dobrze się współpracuje. Dlatego też w dalszym ciągu chcę być w tym środowisku i działać razem z tymi, którzy poświęcają swój czas i środki służąc mieszkańcom swoich wsi przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Cieszę się z tego wyboru i jestem dumny z zaufania, którym obdarzyli mnie sołtysi ziemi tarnowskiej. Bardzo im za to zaufanie i wybór dziękuję. Obiecuję ich nie zawieść”.

dsc_0259-800x531

Wiceprezesami stowarzyszenia zostali wybrani Krystyna Bochenek  – Przewodnicząca Zarządu Miasta Ryglice oraz Józef Sikoń – sołtys Brzeźnicy (gmina Radłów). Członkowie stowarzyszenia wybrali także delegatów wojewódzkich, którymi zostali prezes Tadeusz Bąk i Zbigniew Filar sołtys wsi Łękawka.

Spotkanie było też okazją do podziękowania Staroście Tarnowskiemu  Romanowi Łucarzowi za dotychczasową współpracę. Starosta odebrał z rąk sołtysów okolicznościową statuetkę. Podobną otrzymał pan Tadeusz Wójcik, który jako przedstawiciel Banku BGŻ BNP Paribas wpiera działania koła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.