19 czerwca 2024
Kryminalne

Tarnów: 70-latka oszukana na 25 tys. zł

Wczoraj w Tarnowie w domach najstarszych mieszkańców rozdzwoniły się telefony stacjonarne. Tym razem oszust zawłaszczył sobie 25 tys. złotych.

70-letnia mieszkanka odebrała telefon od nieznajomego mężczyzny. Ten przedstawiając się jako policjant CBŚP zaproponował współpracę w rozpracowaniu hakerów, którzy kradną pieniądze z kont bankowych. Kobieta przeświadczona, że nawiązała współpracę z policjantami i bierze udział w dużej „operacji” zatrzymania złodziei wybrała część swoich oszczędności i tak jak polecił jej w rozmowie „policjant” pozostawiła je w kopercie na parapecie jednej z bram w Tarnowie. W ten sposób nieświadoma kobieta przekazała oszustowi 25 tysięcy złotych.

Tylko wczoraj dyżurny tarnowskiej policji został powiadomiony o kilku tego typu usiłowaniach wyłudzenia pieniędzy. W większości przypadków mieszkańcy nie dają się jednak zwieść i rozmowę telefoniczną kończą odłożeniem słuchawki. Do przekazania pieniędzy dochodzi sporadycznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.