TARNÓW: Brak kontroli, czyli parkowanie za darmo

W Tarnowie nie będą prowadzone kontrole biletów parkingowych. Prezydent Tarnowa liczy na uczciwość mieszkańców, z drugiej strony jest to jasny sygnał, że za parkowanie nie trzeba płacić. 

W  niedzielę informowaliśmy, że o zniesienie opłat apelował do prezydenta Tarnowa  Romana Ciepieli radny Tomasz Olszówka.

–  Chodzi o ułatwienie dla osób, które muszą dojeżdżać do pracy w centrum, a obawiają się jazdy komunikacją miejską oraz tych, którzy opiekują się osobami mieszkającymi w centrum (i robią im zakupy) – mówił w rozmowie z ,,Kurierem Tarnowskim” radny Tomasz Olszówka.

Ponieważ zaprzestanie pobierania opłat na parkingach lub wprowadzenie powszechnej (na wszystkich parkingach) bezpłatnej godziny lub dwóch wymaga czynności formalno-prawnych oraz przeprogramowania parkomatów prezydent Roman Ciepiela podjął decyzję o zaprzestaniu do końca marca kontroli biletów parkingowych.

– Formalnie opłaty za parkowanie nadal obowiązują, liczę na to, iż ci, którzy stawiają na parkingu samochód idąc na zakupy, do pracy lub w innych podobnych przypadkach poczują się w obowiązku uiścić należność, jednak do końca marca nie będzie prowadzona kontrola biletów parkingowych, abonamentów itp. i nikt nie zapłaci kary za ich brak – mówi prezydent.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.