20 czerwca 2024
Aktualności

TARNÓW: Brakuje chętnych do rad osiedli

Jeszcze do 7 marca można zgłaszać kandydatów na członków rad czterech tarnowskich osiedli: Starówki, Strusiny, Piaskówki i Grabówki. Wybory odbędą się 29 marca.

Kadencja aktualnie działających samorządów osiedlowych upływa 3 kwietnia. Do 27 lutego można było proponować kandydatów w nadchodzących wyborach. Z uwagi na to, że do czterech osiedli nie zgłoszono wymaganej liczby kandydatów, Miejska Komisja Wyborcza przedłużyła termin przyjmowania zgłoszeń dla Starówki, Strusiny, Piaskówki i Grabówki.

Dokumenty zgłoszeniowe (dostępne tutaj) należy składać w Kancelarii Rady Miejskiej przy ul. Goldhammera 3.

Przypomnijmy, że głosowanie odbywać się będzie w lokalach osiedlowych komisji wyborczych w godz. 8 – 18. To nieznaczna zmiana w stosunku do poprzednich wyborów, bowiem wówczas lokale wyborcze czynne były do godz. 20. Od tego roku kadencja rad osiedli będzie trwała nie cztery a pięć lat. Warunkiem wyboru rady jest m.in. frekwencja wyborcza wynosząca jeden procent uprawnionych do głosowania tarnowian.

 

Jeden komentarz do “TARNÓW: Brakuje chętnych do rad osiedli

  • Byłem kiedyś Przewodnicżacym Komitetu Osiedlowego nr.1 Starówka i mimo,że był to,jak to dziś się określa,twór kmunistyczny,nigdy nie było problemów z naborem członków komitetu.Póżniej Komitet wybierał przewodniczącego,zastępcę i sekretarza.Ale,to było dawniej i dziś już jakoś się tego nie wstydzę.Coraz trudniej o społeczników,komercja.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.