13 lipca 2024
Aktualności

Tarnów: Co dalej z remontem Stadionu Miejskiego? Unieważniono przetarg

Do ogłoszonego 4 kwietna przetargu na przebudowę stadionu miejskiego w Mościcach przystąpiło dwóch oferentów. Jak się okazuje, zaproponowane przez nich kwoty odbiegają jednak od finansowych możliwości miasta.

W wyniku przeprowadzonego przetargu, ofertę na wykonanie stadionu miejskiego w Mościcach przedłożyło dwóch wykonawców: MTM Budownictwo sp. z o.o. (prawie 89,9 ,mln zł) oraz MIRBUD S.A. (ponad 116 mln zł). Obie oferty znacząco przekraczają kwotę zabezpieczoną na ten cel w budżecie miasta i wieloletniej prognozie finansowej (42 mln zł). Ze względu na znaczne przekroczenie wartości złożonych ofert w stosunku do zaplanowanych środków finansowych na realizację inwestycji, przetarg zostanie unieważniony.

– Na tym etapie nie przewidujemy możliwości zwiększenia założonej kwoty do wartości niższej oferty. W ciągu najbliższych dni podejmiemy decyzję, czy będziemy ponawiać przetarg. Możliwe, że zdecydujemy się na inny sposób poprawy infrastruktury stadionu w Mościcach. Rozważamy różnie opcje m.in. podzielenie zadania na etapy i poszukiwania partnera, z którym moglibyśmy wykonać wspólnie pełny zakres zadania. Bardzo proszę o cierpliwość – mówi prezydent Tarnowa Roman Ciepiela.

Przypomnijmy, przedmiotem zamówienia było zaprojektowanie i wykonanie przebudowy stadionu miejskiego w Mościcach. Zakres prac obejmował projekt obiektu, rozbiórkę istniejącego i budowę nowego stadionu miejskiego wraz z wyposażeniem, a także budowę i przebudowę układu komunikacyjnego i parkingów wraz z zagospodarowaniem otoczenia obiektu przy ul. Zbylitowskiej 3.

Czy problem z wyłonieniem wykonawcy remontu będzie miał również swoje reperkusje w kontekście wypowiedzenia umowy dzierżawy przez żużlową Unię Tarnów? Przypomnijmy, że w lutym spółka, po przeanalizowaniu przez Radę Nadzorczą i radcę prawnego otrzymanej od prezydenta Romana Ciepieli informacji o podstawach prawnych i konieczności wcześniejszego wypowiedzenia umowy dzierżawy stadionu, podpisała dokument przy jednoczesnym umieszczeniu w nim zapisu chroniącego interesy klubu. Jaskółki na stadionie w Mościcach startować będą do 31 października i do tego dnia władze miasta mają czas na podpisanie umowy z wykonawcą modernizacji.

Dodatkowo pojawi się problem związany z licencją dla zawodników Unii Tarnów, którzy rywalizują w PGE Ekstralidze. Możliwe jest, że w przyszłym roku, mimo wywalczenia sportowego utrzymania, klub zostanie zdegradowany w związku z fatalnym stanem infrastruktury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.