28 lutego 2024
AktualnościKultura

TARNÓW: Po latach starań os. Westerplatte będzie miało Dom Kultury

Już za tydzień, 15 grudnia, na osiedlu Westerplatte otworzy się Dom Kultury. Uroczystość rozpocznie się o godzinie 17. W planach jest spotkanie ze św. Mikołajem, muzyczne prezenty i oprowadzenie po nowym budynku.

 Dom Kultury w naszym mieście – nie pierwszy, ale jakże wyczekiwany przez mieszkańców Osiedla Westerplatte i nie tylko. Będzie to przestrzeń kultury, działająca jako integracyjna część Tarnowskiego Centrum Kultury z filią Miejskiej Biblioteki Publicznej, do której tak przywykli mieszkańcy, ale także przestrzeń dla edukacji kulturalnej: pracowni teatralnej, pracowni muzycznej i plastycznej – zachęca Tomasz Kapturkiewicz, dyrektor Tarnowskiego Centrum Kultury.

DK będzie miejscem, w którym prowadzone będą projekty wokół osiedla Westerplatte, dzielnicy i miasta. Tarnowskie Centrum Kultury chce obudzić wielkie osiedla, blokowiska – zwrócić uwagę na to, co ważne, bliskie i znane. – Nowe spojrzenie na otoczenie przyniesie z pewnością interesujące pomysły na realizację jeszcze ciekawszych działań kulturalnych – dodaje.

Żeby nowe miejsce kultury działało w pełni dla mieszkańców, już 20 grudnia (o godzinie 17) odbędzie się z nimi spotkanie. Podczas niego tarnowianie będą mogli podzielić się swoją opinią oraz wskazać, czego oczekują od działalności placówki.

Dom Kultury znajduje się przy ulicy Westerplatte 8A.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.