13 lipca 2024
AktualnościKryminalne

TARNÓW: Policja wspólnie z wojskiem kontrolują mieszkańców podczas kwarantanny

Tarnowscy policjanci wspólnie z wojskiem kontrolują przestrzeganie warunków kwarantanny domowej. Z uwagi na ciągle rosnące ryzyko zakażenia się koronawirusem tarnowscy policjanci wspierają służby sanitarne w walce z rozprzestrzenianiem się tego groźnego patogenu. Policjantom pomagają żołnierze 6 Brygady Powietrzno-Desantowej z Krakowa. Przypominamy, że powiadomienie (niezależnie od sposobu, np. telefoniczne) o objęciu kwarantanną jest wiążące prawnie.

Mundurowi przynajmniej raz na dobę sprawdzają, czy osoby wskazane przez inspektora sanitarnego stosują się do zasad kwarantanny i pozostają w miejscu odizolowania. Obecnie w regionie tarnowskim jest ponad 1200 osób objętych kwarantanną. To jest ponad 950 adresów codzienne do skontrolowania. Aktualnie w sprawdzeniu policjantom pomagają żołnierze 6 Brygady Powietrzno-Desantowej z Krakowa. Oddelegowanych aktualnie jest 10 wojskowych, którzy obecnie stacjonują w Tarnowie i codziennie przeprowadzają kontrolę nałożonego obowiązku izolacji. Przypominamy, że osoby sprawdzające poprawność warunków kwarantanny są zawsze umundurowane, a kontrole odbywają się pośrednio poprzez połączenie telefoniczne.

Pamiętajmy, że jeśli jesteśmy objęci kwarantanną, to mamy obowiązek być w miejscu kwarantanny. Za opuszczenie miejsca kwarantanny grozi bardzo wysoka grzywna.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.