15 czerwca 2024
Aktualności

Tarnów: SP 9 będzie rozbudowana. Pojawi się też nowy basen

Opracowanie koncepcji i programu funkcjonalno-użytkowego rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 9 wraz z budową krytej pływalni – tak brzmi tytuł nowego zadania inwestycyjnego, które przewidziano w tegorocznym budżecie miasta. 

Zadanie ma na celu stworzenie nowej przestrzeni dla szkoły i dla miasta. Lokalizacja nie jest przypadkowa, jest to bowiem bardzo intensywnie rozwijająca się dzielnica naszego miasta. Z racji jego geografii szczególnie przysłuży się mieszkańcom osiedli Rzędzin, Zielone, Westerplatte i Jasna.

Jak zaznaczają w magistracie, budowa krytej pływalni ma sens i nie jest to wyborczy pomnik prezydenta Romana Ciepieli. Z jednej strony byłoby to zaplecze sportowe szkoły i przedszkola, z drugiej natomiast byłaby to wartość dodatnia dla mieszkańców tej części miasta, gdyż do najbliższej krytej pływalni mają kilka kilometrów.

Zgodnie z prognozowanymi założeniami, koncepcja projektu powinna zostać opracowana do końca maja br., zaś pełny program funkcjonalno-użytkowy do 30 października br. Dotrzymanie tych terminów pozwoli na zaplanowanie odpowiednich środków finansowych w projekcie budżetu na rok 2019 i w wieloletniej prognozie finansowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.